KONST / Litografier / Färglitografi 15443250
nr 1544 3250
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Komposition. Signerad, ej numrerad, bär dedikation. Färglitografi. Bladets mått: 43x34 cm, yttermått inklusive ram: 50x40 cm
Kondition: skadad ram, skadat glas
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 29 maj 2023
kl 20:02:39
1.000 kr
1.100 kr
1.400 kr
1.500 kr
2.000 kr
1.900 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson